Vannak esetek, amikor új kulcsra van szükségünk valamilyen okból kifolyólag. A legtöbben ilyenkor már pánikba esnek, mert azt hiszik, az egész zárat ki kell majd cserélniük, pedig sok esetben bőven elég a zárbetétet kicserélni. A zárbetét a zár azon része, amelyben a kulcs forog. Ha tehát csak új kulcs kell, akkor bőven elég lehet ezt az alkatrészt kicserélni. Persze, ha nem épp a legjobb állapotú a zár, törött, sérült, esetleg silány, akkor érdemes az egészet kicserélni, de ellenkező esetben a zárbetét csere is elengedő.

– költözés: ha a zárral alapvetően nincs baj, akkor a költözést érdemes egy zárbetétcserével kezdetni. Mindegy, hogy új lakásról vagy használt családi házról van szó. A használt ingatlan esetén ugyan a szerződésbe rögzítve van, hogy hány kulcsa van a régi tulajdonosnak, ahogyan az is, hogy ezeket köteles átadni, abban sosem lehetünk biztosak, hogy ez valóban meg is történik, ezért jobb biztosra menni. Az új ház esetén pedig valószínűleg az új ajtóba új zár is van, viszont a munkások közül bárkinek lehet kulcsa, így érdemes kicserélni a zárbetétet, biztos, ami biztos.

– új albérlet vagy albérlő: ebben az esetben is hasonló a helyzet, mint az ingatlanvásárlásnál, a régi lakó távozását követően célszerű új zárbetétet beszerelni, hogy a régi bérlőnek még véletlen se legyen kulcsa a lakáshoz.

– szakítás/válás: ha miénk az ingatlan, akkor szakítás vagy válás esetén érdemes új kulcsot szerezni az ajtóhoz, hogy régi párunk ne jöhessen kénye-kedve szerint.

– kulcsvesztés: a kulcsvesztés nagyon kellemetlen, az pedig még inkább az, hogy sosem tudhatjuk, valóban elveszett a kulcsunk, vagy inkább ellopták. Ha lopásról van szó, akkor a tolvajok követhettek minket, majd amikor nem vagyunk otthon, a kulcsunkkal be is jutnak. Ha észrevesszük, hogy a kulcs elveszett, azonnal hívjuk a zárszerelőt, és cseréltessük ki a zárbetétet.

– zárba törött kulcs: ebben az esetben érdemes kicseréltetni a zárbetétet, mert a törött darab kipiszkálása után gyakori, hogy a zárbetét csérül, vagyis újra lesz szükség.